Cuma, Temmuz 24, 2009

KAPADOKYA DÜŞLERİ

Bir şiirdir Kapadokya, görenler bilir. Sihirli bir ülkede yaşamak gibi. Öyle büyülü, öyle mistik bir havası vardır ki etkisini üzerinizden atamazsınız uzuuun yıllar. Benim doğup büyüdüğüm yer, her gidişimde de ayrı lezzetler aldığım bir diyar. Kısa bir kaçamaktı benimkisi. haftasonuna sığdırdığım küçücük bir zaman dilimi ama içeriği dopdolu. Büyülü bir masalın içinde gezinmek gibi.


Önce tepeden baktım kapadokyaya. Rüzgar yüzümü yalarken ne güzeldi dalıp gitmek masal ülkesine. Ne hayaller gördüm, ne diyaralar dolaştım bir bilseniz. Her anın tadını çıkardım. Abartı değil hepsi gerçek duygularımdı.
Sonra kalacağım pansiyona geldim.Peribacasının içinde uyumak tüm yorgunluğunuzu da alıp gidiyor. Serin bir odada yorgana sarılarak uyuyor, sabah da tüm yorgunluğunuzu atmış olarak uyanıyorsunuz. Şehrin üzerinize sinen yorgunluğunu ve karmaşasını burada atıyorsunuz, hem de bir gecede. Enerji depolayıp tekrar dönmek için şehrinize.
Akşam mangal keyfi ve keyifli sohbetler, sabah mis gibi havada kahvaltı keyfi.
Arkasından çok zevkli bir motor turu. (ATV). Kullabnması çok zevkliydi, peribacalarının içinde o büyülü atmosferi içime çeke çeke dolaşmak... Kızıl vadi, Aşk vadisi... İnanılmaz zevkli bir maceraydı.Yanıma ceket bile almadan gittiğim için çok üşüdüm. Ama ortam o kadar güzeldi ki üşüdüğümü bile unuttum.Ya da görmezlikten geldim.
Pansiyondaki misafirler yabancıydı hep. İyi ki İngilizce biliyormuşum diye düşündüm tekrar. Onlar zaten sizin dil bilmeme ihtimalini bile düşünmüyorlar, gelip konuşmaya çalışıyorlar.Bu resim de mangal keyfinden önce çekildi. Odamdan görünen manzara.


9 yorum:

Eda dedi ki...

Sevdacım hep görmek istediğim ama nedense hala gitmek kısmet olmamış bi yer.. Nasıl merak ediyorum bi bilsen.. Umarım bir an önce gidebilir ve o masalı yaşayabilirim..
Sevgiler canım..

sevdamavisi dedi ki...

Edacığım,
bazen fırsat olmuyor gidemiyoruz. ama tavsiyem mutlaka en kısa zamanda gör. sevgiler.

Tijen dedi ki...

Kapadokya'ya gitmeyeli çok oldu. Bazen bir arabam olsa, atlayıp adım adım Türkiye'yi dolaşsam istiyorum...

Damak Tadı dedi ki...

Keşke bende gidebilsem Sevda'cığım..Ne iyi yapmışsın gitmekle..Gönlüne sağlık canım..Kocaman öpüyorum seni..Sevgiler..

Neşeli Sesler dedi ki...

Asıl senin resimler güzel:)

sevdamavisi dedi ki...

Tijenciğim,
ben de düşünüyorum bunları bazen. görecek o kadar çok yer varki..


Gülcüğüm,
çok teşekkür ederim canım. gidersin umarım. öpüyorum.

Elifciğim,
çok teşekkür ederim canım. sevgiler.

mutlulukmutfaktagizlidir dedi ki...

Canım arkadaşım benim, gezdiğin, gördüğün her yeri masal tadında anlatıp bizim de oralarda gezinmemizi, düşler kurmamızı sağlıyorsun! Gezdirdiğin yerler için kocaman teşekkürler sana birtanem! ;))

Tombuk dedi ki...

Sevdacığım,
Oh ne güzel gezmişsin. Ne güzel anlatmışsın yahu!
Benim de gidesim geldi vallahi. :)

sevdamavisi dedi ki...

Burçakcığım,
bu güzel dilekler ve sözler için çok teşekkürler. senden duymak benim için çok özel.öpüyorum canım.

Pınarcığım,
kesin gidersin. hızına yetişemiyoruz zaten, gezilecek yerleri hiç kaçırmıyorsun. ne güzel. sevgiyle kal.